czwartek, 25 czerwca 2015

Czego nikt Ci nie powie o byciu blogerem?

Witajcie, 
Dzisiejszy temat wyzwania, sprawił mi trochę kłopotu, bo po pierwsze nie uważam się za super blogera, po drugie nie czuję się w tym temacie ekspertem.
Ale może uda mi się przekazać kilka moich spostrzeżeń, chociaż nie sądzę żeby było to coś odkrywczego.
Zaczynamy:
 1. Po pierwsze (primo;)) myślę że nikt Ci nie powie że blog to przede wszystkim Twoje miejsce, Twoje myśli i Twój wyraz uczuć, i nie da się być dla wszystkich miłym.
 2. Nie każdy blog to biznes. Zauważyłam ostatnio tendencję do powstawania blogów tylko po to aby na nich zarobić. Dla mnie blog to miejsce gdzie mogę przyjść i coś napisać, lub nie i nikt mnie do niczego nie zmusi.
 3. Nawiązując do punktu drugiego, blog to miejsce gdzie zawsze możesz wrócić, napisać coś, popatrzeć, wymienić się spostrzeżeniami, i po prostu wyrzucić to co na sercu leży (albo na biurku, albo się gotuje...cokolwiek)
 4. Systematykę wpisów dyktujesz sobie sam, nie trzeba się przymuszać, z jako takiego doświadczenia wiem że posty pisane z musu wcale nie są takie fajne i nie dają takiej satysfakcji, jak te z potrzeby serca:)
 5. Nie zawsze dostaniesz dużo komentarzy, i nie ma w tym nic złego. Lepiej jeden wartościowy komentarz, niż tysiące typu "fajny blog, obserwujemy?"
 6. I po ostatnie primo (utlimo;)) musisz się czuć dobrze z tym co piszesz i pokazujesz, bez tego blogowanie stanie się zwykłą rutyną.

Mam nadzieję że jakoś wybrnęłam :)
A czego Wy dowiedzieliście się będąc blogerem?
Udanego popołudnia,
Moniś-ka.

4 komentarze:

 1. Mam wrażenie, że w blogosferze zrobił się mały podział na blogerów, którzy uważają, że blogi to przede wszystkim pasja i na tych, którzy bardziej myślą o blogowaniu jak o biznesie. Ciężko powiedzieć, która opcja jest właściwa. Najważniejsze, że każdy ma wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystko jest ok i pasja i biznes, byle nic na siłe

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się z Tobą :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak rozwijać social media, trochę o kreowaniu wizerunku. To coś, co nas fascynuje w szerszej perspektywie.

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się że mogę poznać Twoją opinię :)