czwartek, 21 sierpnia 2014

Ulubione

Witajcie,
Kolejny dzień wyzwania związany z ulubionymi cytatami.
Czy Wy też w czasach podstawówki, liceum prowadziliście zeszyt z cytatami? Miałam tam zapisane wszystkie myśli które mnie zainspirowały, wzruszyły i niejednokrotnie dały odpowiedź na wiele pytań, bądź zmieniły tok myślenia. Przez ten czas zebrało się ich tysiące, niestety zeszyt zaginął, a ja wymienię tu kilka takich które zapamiętałam przez te wszystkie lata.

"Miłość jest kombinacją podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to może nie jest mistrzostwo świata, ale blisko. A jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna: trafiłaś do nieba za życia."    W.Wharton "Niezawinione śmierci"

"W tym cholernym życiu potrzebna jest miłość. Bez niej jest wieczna pustka, która dusi, zabija, męczy. I wtedy nie możemy być sobą. Jest się dla siebie zupełnie obcym. Tak zupełnie i bez reszty obcym dla samego siebie."       B. Rosiek "Pamiętnik narkomanki"

"Aby wiatr zawsze wiał Ci w plecy, a słońce świeciło w twarz, aby wichry losu uniosły Cię wysoko, byś tańczył pośród gwiazd"   Film "Blow" 

"Ludzie będą gadać i wszystko rozgrzebywać. Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko od kury.  " Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

"Ludzie są w stanie uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę"  Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

"Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?”
Oni spytają was: „Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?” Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu.
Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z geranium w oknach i gołębiami na dachu” – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: „Widziałem dom za sto tysięcy złotych”. Wtedy krzykną: „Jaki to piękny dom!”"   Antoine de Saint-Exupéry - "Mały książę" 


"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół."   Antoine de Saint-Exupéry  "Mały książę"

"A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś ściskając Misiowi łapkę – Co wtedy?
-Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek – posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha to ten ktoś nigdy nie znika tylko siedzi gdzieś i czeka na Ciebie."  A.A. Milne "Kubuś Puchatek"


 "Oni zamiast Mózgów maja tylko szary puch, który przez pomyłkę został wdmuchnięty w ich głowy. Oni po prostu nie myślą."   A.A. Milne "Kubuś Puchatek"

"Wciąż pada śnieg. I mróz bierze. Jednakże nie mieliśmy ostatnio trzęsienia ziemi."                A.A. Milne "Kubuś Puchatek"  Mam nadzieję że przebrnęliście :) W trakcie pisania zdałam sobie sprawę, że z moją pamięcią nie jest jeszcze tak źle, bo przy jednej myśli pojawiała się kolejna i kolejna...
Życzę Wam słońca i pogody ducha,
Moniś-ka.
  
 

9 komentarzy:

 1. Tak.... Cytat z Małeg Księcia, ten o przyjaciołach... Jaki prawdziwy... ;) Zapraszam do siebie http://wschodyslonca.wordpress.com/2014/08/21/ulubione-cytaty/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie cytaty z "Malego Ksiecia" sa wyjatkowo prawdziwe ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się cytaty z 'Cienia wiatru, muszę w końcu się zebrać i to przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja mój zeszyt nadal mam i nadal używam, choć już znacznie rzadziej niż parę lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ladne. Moj ulubiony Kubusia o czekaniu znalazlam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazlam wsrod Twoich zapamietanych.

   Usuń
 6. Cytat z Kubusia o odejściu i czekaniu fantastyczny. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam jeden ulubiony: "Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł." i setki takich, które mnie w jakiś sposób poruszają :) Dostałam kiedyś taką piękne oprawioną księgę do wpisywania ulubionych myśli i cieszę się, że mi o tym przypomniałaś swoim postem - muszę ją częściej uzupełniać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piekne cytaty :) uwielbiam te z książki "Mały Książe " Kubuś Puchatek również jest niezastąpiony :) I pomyśleć, że najwiekszą skarbnicą są ksiażki dla dzieci :) Sama w swoim zestawieniu podawałam jeden cytat od Kubusia :) Z Twoich zanotuje sobie ten o szarym puchu ! Jest mega :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się że mogę poznać Twoją opinię :)